WordPressi plugin: CleanTalk

CleanTalk on pilveteenuse baasil WordPress plugin (pistikprogramm), mille eesmärk on takistada kodulehe spämmimist. Probleem tekkis, kui lasin käiku uue kursuste kodulehe, kus kasutajad saavad ennast registreerida ja kommenteerida. Senine Akismet plugin ei saanud enam kuidagi hakkama. Suurim probleem oli just spämmrobotite poolt registreeritavad kasutajad. Nüüdseks olen seda 2-3 kuud kasutanud ja spämmi hulk on 0.

cleantalk_web-768x448

Tegemist on tasulise programmiga (7,19€/aasta), mida saab 14 päeva enne testida. Kuigi hind on väga odav, siis pakub ettevõte erinevaid soodustusi. Näiteks kui ostad kolm litsentsi korraga, kirjutad tagasiside ja annad hinnangu WordPress.org lehel või kirjutad ülevaate nagu mina seda hetkel teen.

CleanTalk tulemüür

Suurim eelis CleanTalk puhul on nende tulemüür, mis tapab spämmirobotid enne kui need sinu kodulehele jõuavad. Nad kontrollivad kasutajate IP’d ning võrdlevad seda oma andmebaasiga. Kui sinu IP on korras, siis lubatakse sind edasi. See kõik omakorda vähendab veebiserveri koormust. Väidetavalt peaks seesama tulemüür hakkama saama XML-RPC jaDDoS rünnakutega. Kogu tegevust ja rünnakute statistikat näed reaalajas CleanTalk kodulehel.

Võimalik on näha statistikat numbritena, graafikuna jne.

cleantalk_stat2-768x564

Blokeeritud rünnakud.

CleanTalk omadused

  • Kaitseb kommentaare spämmi eest – spämm-kommentaarid liigutatakse vaikimisi ‘Rämps’ kategooriasse. CleanTalk seadetest on võimalik lisada automaatne kustutamine.
  • Kaitseb spämmregistreerimiste eest – saab hakkama erinevate registreerimisevormidega: WordPress, BuddyPress, bbPress, S2Member, WooCommerce, Profile builder jpt
  • Kaitseb kontaktivorme – testitud kontaktivormid: Formidable forms, Contact form 7, JetPack Contact form, Fast Secure Contact form, Ninja forms, Landing pages ja Gravity forms
  • WooCommerce spämmi kaitse – Kaitseb epoe toote tagaside spämmi eest. Soovitavalt WooCommerce 2.1+
  • Kaitseb uudiskirja spämmliitumise eest – MailPoet, MailChimp, PopupAlly jt
  • Töötab jõudlust tõstvate vahemälu (cache) pistikprogrammidega – W3 Total Cache, Quick Cache, WP Fastest Cache, Hyper Cache, WP Super cache jt.
  • Kontrollib ka juba lisatud kommentaare ja registreeritud kasutajaid – juhul, kui sa oled kasutanud juba mõnda aega WordPressi ja võitled pidevalt spämmiga, siis CleanTalk puhastab kommantaarid ning kasutajad ka tagant järgi.
  • Parandab SEO tulemusi – kuna kõik rünnakud kontrollitakse CleanTalk pilves, siis su koduleht on grammi võrra kiirem ja SEO’st lähtudes on see pluss sinu kasuks.

Kokkuvõte

Tegemist on odava, kiirelt paigaldatava ja reaalselt töötava lahendusega, mis päriselt töötab. Ka selle seadistamine on ülilihtne.

Viide: http://www.metshein.com/wordpressi-plugin-cleantalk/